LEKKIE KREMY NAWILŻAJĄCE BEZ PARAFINY, POD MAKIJAŻ | BIELENDA, BIAŁY JELEŃ

sobota, 6 lutego 2016

W poprzednim roku opublikowałam wpis dotyczący trzech lekkich kremów bez parafiny, które dobrze się sprawdzą pod makijażem. Post nadal widnieje w najpopularniejszych wyświetlanych artykułach i postanowiłam pokazać Wam kolejne dwa kremy, które spełniają moje kryteria - są lekkie, szybko się wchłaniają, nie zawierają parafiny, nie są drogie i ogólnodostępne. No to zaczynamy!

Bielenda, krem nawilżający, argan + makadamia + marula - producent, na opakowaniu, zapewnia nawilżenie, zatrzymywanie wody w naskórku, zabieczanie skóry przed utratą elastyczności, napinanie i wygładzanie naskórka, poprawienie ogólnego wyglądu i kondycji skóry. Krem jest lekki, ma wodnistą konsystencję o delikatnym, perfumowanym zapachu. Szybko się wchłania, nie powoduje świecenia się naskórka, bo wchłania się do matu. Nawilża bardzo delikatnie, ale po  jego aplikacji skóra jest zmiękczona i nieco wygładzona. Mnie nie zapycha, ale osoby, które zapycha gliceryna muszą na niego uważać, bo widnieje już na trzecim miejscu w składzie. Stosowałam o pod kilka podkładów czy kremów BB i nigdy się na nim nie zrolowały. Krem nie należy do tych naturalnych, ale to plus, że nie zawiera parafiny ani jej pochodnych. Krem przeznaczony jest na dzień i na noc, ale sprawdza się najlepiej pod makijażem, bo efekt jaki daje jest zbyt delikatny. Kosztuje ok. 22 zł/50 ml.
INCI: Aqua (Water), Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Oryza Sativa Bran Oil, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Butyspermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Argania Spinosa Kernel Oil, Sclerocarya Birrea (Marula) Seed Oil, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Arginine PCA, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Lactic Acid, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Sodium Stearoyl Glutamate, Potassium Cetyl Phosphate, Beta-Sitosterol, Squalene, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Propylene Glycol, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydratoin, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance), Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylproponial, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene.

Biały Jeleń, hipoalergiczny, nawilżająco-łagodzący krem do twarzy do skóry wrażliwej - kolejny lekki krem, o delikatnym zapachu zielonej herbaty (?), który wchłania się błyskawicznie do matu, ale mocniej nawilża niż ten z Bielendy. Krem fajnie wygładza i przygotowuje skórę pod nałożenie podkładu. Tak jak przy poprzedniku, krem nie wpływa na rolowanie podkładu, a nawet powiedziałabym, że lepiej się rozprowadza. Nie zawiera parafiny ani jej pochodnych. Skład jest dużo krótszy niż u Bielendy, ale nie jest naturalny, choć bazuje na oleju ze słodkich migdałów, który znajduje się na drugim miejscu w składzie tuż po wodzie. Kosztuje ok. 13 zł/100 ml.
INCI: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Coco-Caprylate, Cetearyl Alcohol, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Panthenol, Isopropyl Myristate, Hydroxyethyl Urea, Isododecane, Hydrogenated Tetradecenyl/Methylpentadecene, Imperata Cylindrica Root Extract, Glycerin, PEG-8, Carbomer, Sorbitol, Dipropylene Glycol, Boswellia Serrata Gum, Sodium Polyacrylate, Isotridecyl Isononanoate, Trideceth-6, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum.
Oto kolejne propozycje lekkich kremów pod makijaż. Oba kremy bazują na wodzie, więc mogą lekko ściągać skórę suchą, choć nie jest to regułą ;) Kremy wchłaniają się w szybkim tempie i nie pozostawiają po sobie filmu na skórze. Oba kosztują do 30 zł, więc jeśli któryś Cię zainteresował to polecam. Jeśli chciałabyś zobaczyć inne propozycje kremów bez parafiny to na dole dołączam link do poprzedniego postu o podobnej tematyce. Buziaki! ♥

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

  1. Maść na oparzenia jest niezbędna w przypadku narażenia skóry na działanie wysokich temperatur, promieni słonecznych lub substancji chemicznych. Preparaty te przynoszą szybką ulgę, przyspieszając proces gojenia i zmniejszając ryzyko powstawania blizn. Maści na oparzenia często zawierają składniki takie jak pantenol, aloes czy srebro koloidalne, które wspomagają regenerację skóry, działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Stosowanie odpowiedniej maści na oparzenia może znacząco przyspieszyć powrót do zdrowia i komfortu.

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Flickr Images

.