Dwa zdobienia paznokci, które musisz poznać!

wtorek, 27 lutego 2018

efekt kociego oka brokatowe lakiery vasco
Nie wyobrażam sobie stylizacji paznokci bez obecności lakierów hybrydowych - to według mnie najlepszy wynalazek ostatnich lat, który usprawnił życie niejednej kobiety. Pamiętam, gdy jeszcze kilka lat temu etap malowania paznokci był bardziej pracochłonny niż obecnie - trzeba było uważać na każdym kroku aby nie popsuć powierzchni lakieru, który to był podatny na wszelkiego rodzaju pyłki, zadrapania.. Błogosławmy hybrydy! Jak w przypadku każdego produktu chemicznego, warto robić sobie przerwy, by płytka paznokcia mogła "odpocząć". Jeśli wiecie, lub nie, nie jestem mistrzynią paznokci. Wszystko co tworzę jest tylko i wyłącznie na moje potrzeby, a zdobienie paznokci to nie mój konik. Za to pokażę Wam jak stworzyć ciekawą stylizację paznokci bez większych zdolności i narzędzi.

Efekt kociego oka - Galaxy Cat Eye

Efekt kociego oka to połączenie duochromowego kameleona z efektem rozproszenia drobinek - ten duet tworzy mieszankę wybuchową, która potrafi odmienić i oczarować całą stylizację, choćby tą najprostszą. Do wykonania tego zdobienia potrzebujemy dedykowanego lakieru dający efekt kociego oka, magnesu - patyczka magnetycznego - lakieru bazowego oraz standardowo, topu i bazy. Najlepszą bazą kolorystyczną dla efektu kociego oka jest czerń, choć testowałam również odcień borda (102 Red Wine) i na tej bazie rozproszone drobinki wyglądały również świetnie.


Jak wykonać takie zdobienie? Standardowo, przygotowujemy paznokcie, nakładamy bazę i aplikujemy kolor bazowy, w moim przypadku, czarny (065 Deep Black). Na utwardzony kolor bazowy, nakładamy lakier z efektem kociego oka. Do nieutwardzonej warstwy galaxy cat, przykładamy w niewielkiej odległości od płytki, patyczek magnetyczny za którego pomocą tworzymy odpowiadający nam wzór. Prawda, że to zdobienie hipnotyzuje?


Platinum Chic - biżuteria na paznokciach

Lakiery z serii Platinum Chic to miliony drobinek zatopione w bezbarwnym lakierze, które same w sobie tworzą element biżuteryjny. W przypadku tej serii nawet lakier bazowy nie jest potrzebny, gdyż dwie warstwy pozwalają uzyskać pełne krycie. Lakier nr 712 to połączenie chłodnych, srebrnych drobinek z różem i niebieskim. Jak w przypadku normalnej procedury malowania paznokci, najpierw przygotowujemy płytkę paznokcia, nakładamy bazę, a następnie lakier brokatowy. Ilość warstw zależy od osobistych preferencji, gdyż jedna warstwa daje delikatny efekt, można zastosować ją jako toper, a w przypadku dwóch warstw (zdjęcie poniżej) uzyskujemy pełny efekt krycia


W obu stylizacjach wybrałam najbardziej klasyczny kolor - czerń i jeśli macie problem z ciemnymi lakierami to: zaaplikujcie kilka cienkich warstw zamiast jednej grubszej, utwardzajcie czerń dłużej niż każdy inny lakier, a jeśli trapi Was zalewanie skórek czarnym lakierem to zacznijcie malowanie od dolnej krawędzi i dopiero niewielką ilością lakieru pomalujcie obszar przy skórkach. Aby w 100 % nic się nie rozlało, pomalujcie jeden, dwa paznokcie i od razu je utwardźcie. 

*Lakiery otrzymałam od marki Vasco

Nadążacie za paznokciowymi trendami? 
Wolicie wzory na paznokciach czy 
zabawę z efektami, które gwarantują nam lakiery typu kocie oko, lakiery z drobinkami?
Koniecznie napiszcie lub wklejcie w komentarz zdjęcie Waszych obecnych stylizacji paznokci :)

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images

.