Salonowa pielęgnacja w domu? Genialne urządzenie do pielęgnacji każdego typu cery (również tej naczynkowej!)

piątek, 16 lutego 2018


Domowa pielęgnacja wygląda zazwyczaj klasycznie - urządzenia rzadko wykorzystywane są przy kosmetyce typowej pani Kowalskiej, gdyż to wiąże się z większymi kosztami. Poza tym, często kojarzone są wyłącznie z wyposażeniem salonu aniżeli damskiej kosmetyczki. Dziś pokażę i opiszę świetne urządzenie stosowane w salonie kosmetycznym, za niewygórowaną cenę, które możecie kupić nie będąc profesjonalistami.


Peeling kawitacyjny

...bo to właśnie o nim mowa, to urządzenie wykorzystujące działanie ultradźwięków, które przy zjawisku jakim jest kawitacja, rozprasza drobinki wody, które znajdują się na powierzchni skóry i zmienia je w chmurkę wody. Tworząca się "chmurka" wody usuwa martwe komórki naskórka i właśnie tak działa peeling kawitacyjny. Poza tym, samo działanie ultradźwięków powoduje bardzo przyjemny mikromasaż, który wpływa na głębsze warstwy skóry. 

 Nie bez przyczyny wybrałam właśnie to urządzenie - nie chciałabym polecić Wam czegoś, czym moglibyście zrobić sobie krzywdę. 

Kawitacja jest bezpiecznym urządzeniem, gdyż:

☛ nie działa drażniąco na skórę - usuwanie martwego naskórka nie odbywa się przy obecności drobinek czy też innych czynników mechanicznych

bezpieczny dla każdego typu cery - nie powoduje podrażnień, zaczerwienienia skóry, stąd mogą wykonywać go osoby z każdym typem cery, również te ze zmianami trądzikowymi, cerą wrażliwą czy naczynkową

przy kawitacji nie używa się substancji dodatkowych, które mogłyby wywołać podrażnienia czy alergie (stosuje się jedynie wodę)

☛ standardowe przeciwwskazania - ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, przerwana ciągłość skóry, epilepsja, gorączka 

łatwa obsługa urządzenia


Jakich efektów możemy się spodziewać po zastosowaniu peelingu kawitacyjnego?

❓ Peeling kawitacyjny to świetna opcja na zabieg dla każdego - widocznym efektem jest wygładzenie skóry - wiąże się to z usunięciem nagromadzonego martwego naskórka, który oderwał się podczas rozproszenia wody na powierzchni skóry. Poza tym, świetnie odświeża i oczyszcza skórę (szczególnie pory). Działa też ujędrniająco. W kwestii efektów, które nie są widoczne, kawitacja działa na lepszy przepływ krwi i limfy. Urządzenie do kawitacji zazwyczaj posiada drugą, równie świetną funkcję, choć zupełnie inną... 

Sonoforeza, bo to właśnie o niej mowa, przyspiesza i ulepsza wchłanianie substancji aktywnych wgłąb skóry. Sonoforezę wykonujemy drugą stroną szpatuły, a więc nie przystawiamy jej pod kątem 90 stopni do skóry, ale układamy w pozycji leżącej na skórze. W przypadku drugiej funkcji potrzebna jest substancja dodatkowa - serum, żel, ampułka. Dzięki ultradźwiękom substancje są lepiej wchłaniane i w zależności od specyfikacji środków pomocniczych sonoforeza może działać nawilżająco, przeciwzmarszczkowo, przeciwtrądzikowo czy wzmacniająco na naczynia krwionośne. Przy okazji wykonywania sonoforezy możemy poczuć delikatne ciepło, choć zupełnie niedrażniące. 

Jak wykonać peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny oraz sonoforezę wykonujemy na przygotowanej skórze, tj. po wykonaniu demakijażu oczu oraz twarzy. Do kawitacji, prócz urządzenia, potrzebne są waciki oraz pojemnik z wodą. Jeden wacik moczymy w wodzie i przecieramy skórę, drugi pozostawiamy aby oczyścić szpatułę. Do zwilżonej skóry, pod kątem 90 stopni, przystawiamy szpatułę podczas włączonego urządzenia i przesuwamy. Najlepiej wykonywać ruchy od środka twarzy na zewnątrz wraz z przebiegiem mięśni. Ruchy te wykonujemy przez kilka minut - czas wykonania to kwestia subiektywna.

Po oczyszczeniu skóry peelingiem kawitacyjnym możemy przejść do dalszych kroków pielęgnacji, a więc tonizacji, serum i kremów bądź wykonać sonoforezę.

Opisywane urządzenie to świetne rozwiązanie 2 w 1 - łączy funkcję oczyszczającą, która może być pierwszym krokiem pielęgnacji oraz polepszenie wchłaniania reszty pielęgnacji. Cena peelingu kawitacyjnego waha się od 100 zł aż do kilku tysięcy za profesjonalny kombajn kosmetyczny.


Jeśli macie kilka wolnych minut to może poniższe wpisy Was zainteresują?


Stosujecie jakieś urządzenia w swojej codziennej pielęgnacji?
Znacie peeling kawitacyjny?

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images

.